Blog

Ay Yıldızın Altında Nice Bayramlara

Bayram sevinç günüdür. Bayram neşe günüdür. Ellerin öpüldüğü, harçlıkların toplandığı duyguların üst seviyede yaşandığı bir gündür. Bayram insanları kaynaştırıp bir araya getiren en güzel vesilelerden biridir. Bayram hediyeleşmeyi, yardımlaşmayı beraberinde getirir.

Ramazan Bayramı’nın müslümanlar arasında ise ayrı bir yeri vardır. Bir ay gibi bir süre ile tutulan oruçlar sonunda Müslümanlar bayrama erişir. Ramazan bayramı Hicretin 2. yılından İtibaren kutlanmaya başlanmıştır. Ramazan bayramı asla şeker bayramı değildir. Şevval ayının birinci günüdür.

Sabah erkenden kalkılıp Bayram Namazına gidilir. Bayramlaşma camide başlar. Ardından ise ailecek kahvaltılar yapılıp bayramlaşma faslına geçilir. Burada en keyifli an çocuklarındır. Büyüklerin elleri öpülür harçlıklar toplanır. Bayram neşeyle gelir dedik ya, kırgınlıklar biter kızgınlıklar geçer. Küskünlük, dargınlık ortadan kalkar. Akrabalar ziyaret edilir, komşularla bayramlaşılır. Hayatta olmayanlarda bizden dua ve ziyaret bekler. Bayramlarda onlarda unutulmaz.

Ülke olarak zor zamanlar yaşıyoruz. Bu zorlu günlerde Bayramlar nefes almamız için çok ama çok önemli.  Umarız bu bayram millet olma bilincimiz artar ve aramıza nifak sokanlar amacına ulaşamaz. Tutulan oruçların ardından heyecan ve özlemle beklenen Ramazan Bayramı geldi. Güle güle Ramazan, hoş geldin Ramazan Bayramı!

Look CS Reklam Ajansı olarak Mübarek Ramazan Bayram’ının ülkemize, milletimize sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirmesini temenni ediyoruz.

Ay yıldızlı bayrağımızın altında, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara. İyi Bayramlar.

 

 

Leave a Reply


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts


Haziran 4, 2018

Responsive tasarım nedir?

Son zamanlarda herkes web sitelerinin mobil versiyonunu istiyor. Artık hemen hemen herkesin kullandığı mobil cihazlara uygun web projeleri hazırlamanın en uygun yollarından biri olan Responsive tasarım hakkında sizi bilgilendirmeye çalışacağımız bu yazıda; responsive tasarım nedir, nasıl kullanılır, nelere dikkat etmek gerekir, web projesi için avantajları/dezavantajları nelerdir vb. gibi konuların üzerinde duracağız. Temel olarak responsive tasarım;

Haziran 4, 2018

Web tasarım Trendleri

Son yıllarda web tasarımı ile ilgili teknolojiler, standartlar ve anlayışlar gelişti ve değişti. Yazı tipleri artık daha farklı ve büyük, Site genişliği daha fazla, HTML5 ve CSS3 gibi teknolojilerin kullanımı daha fazla, Sadelik ve minimalizm daha ön plana çıkarken, daha büyük ve kaliteli resimler kullanılıyor. Flat tasarım bir çok farklı web sitesinde daha çok kullanılır