Kurumsal Kimlik Çalışmaları

Değişen Dünya’da Yerinizi Alın!

Değişen ve gelişen dünyada, şirketlerde büyük değişimler yaşamak zorunda kaldılar. Eskiden sadece satılacak ürünü piyasaya sürmekle yetinen şirketler, bugün ürettikleri ürün veya hizmetten daha fazlasını ortaya koymak zorundalar. Hal böyle oluncada marka bilinirliği, sektörde farkedilir olması, hedef kitlesinin markayla bütünleşmesinin sağlanması ciddi bir çalışma ihtiyacı doğurur. Bu çalışma Kurumsal Kimlik Çalışmasıdır.

Kurumsal kimlik çalışması yapılması ve şirketin değerlerinin ortaya konularak, gerek kurum içerisinde gerekse kurum dışında temsil pozisyonunun çizgilerinin belirlenmesi, kurumsal kimlik kavramının işaret ettiği normlar arasındadır. Kurumsal kimliği oluşturan ana öğeler şöyledir;

  • ­Kurumsal Logo ve Sloganlar.
  • ­Kurumsal Renk ve Fontlar
  • ­Kurumsal Kimlik Kitabı

Kurumsal kimlik öğeleri 4-5 madde ile sınırlı değildir. Muhasebe dökümanlarından promosyon malzemelerine, dergi, gazete reklamlarından araç tasarımlarına kadar markanın kendi ihtiyacına göre çoğaltılabilir. Look CS Reklam Ajansı olarak  10 ana başlıkta 70 ve üzeri materyallerin tasarımını Kurumsal Kimlik çalışması içinde sunuyoruz.

Hemen Teklif İste

Kurumsal Kimlik Hazırlanış Süreci

Kurumsal kimlik çalışması, iki birleşeni ifade eder. Kurum içerisinde yapılması gerekenler ve kurum dışında ortaya konulması gerekenler.

Logo ve Slogan

Logo tasarımı ve slogan oluşturulması kurumsal kimliğin oluşumundaki en önemli iki öğedir. Markanın görünen yüzü ve öne çıkmasını sağlayan en önemli etken logosudur. Logo firmayı anlatan bir yüzdür. Logonun ardından gelen önemli unsur ise slogandır. Birkaç kelimeden oluşabilecek bir slogan markanın işi ile alakalı hakkında birçok ipucu verir.

Bu sebeple bu iki öge kurumsal kimliğin başlangıcıdır.

Renk ve Font

Kurumsal renkler ve fontlar bir markanın gölgesi gibidir, markayı olduğu her yerde takip eder. Kurumsal web siteleri, resmi evraklar, zarflar, kartvizitler, dosyalar vb. her yerde onların izi ve yansımaları mutlaka vardır.

Look CS Reklam Ajansı olarak kurumsal kimlik oluştururken firmanızı ve hizmetlerini temsil edecek renkler ve fontlar seçiyoruz.

Materyaller

Kartvizit, Antetli Kağıtlar, Zarflar, Dosyalar, CD’ler, Muhasebe dökümanları, E-mail tasarımı, Araç tasarımları, Gazete, dergi, gibi tanıtım organlarında kullanılacak tasarım kuralları ve daha birçok materyal kurumsal kimliğin içinde müşterilere sunulur.

Materyalleri oluştururken önemli olan markaların, ihtiyaçlarını doğru belirlemesi ve marka hayatının her alanında kurumsal kimlik kitabının klavuzluğunda ilerlemesidir.

Kurumsal Kimlik Kitabı

Kurumsal Kimlik Kitabı markanın kurumsal kimliğinin bir nevi kullanım kılavuzudur.. Kitaba bakan yabancı birisi markanın kurumsal kimliğinin nasıl kullanılması gerektiğini kolayca anlar.

Look Cs Reklam Ajansı olarak kullanılması gereken renkler, asla kullanılmaması gereken renkler, kullanılması gereken fontlar, logonun kullanım halleri, yanlış kullanım durumları gibi birçok açıklamayı Kurumsal Kimlik kitabının içinde anlatmaktayız.