Logo Neden Önemlidir?

Firmanızın Ruhunu Yansıtın!

Firmanın olmazsa olmazı logosu aslında firmanın  en önemli yatırımıdır. Hizmetinizin kalitesini anlatan bir logo sizi hep bir adım önde tutar. Logo firmanın görünen yüzüdür. Bu yüzden logo firmanın kimliğini ve ruhunu yansıtır. Logo akılda kalıcı olmalıdır.

  • ­Logo bütün zeminlere sorunsuz uygulanabilir olmalıdır.
  • ­Anlaşılır olmalı ve firmanızı resmedebilmelidir.
  • ­Firma ile alakalı bilgiyi bakar bakmaz vermelidir.

Logo bir aracın dış boyası gibidir. Firmanın Kurumsal kimliğinin ana maddesidir. Başarılı firmalar incelendiğinde logoları ile hep bir adım önde olduklarını rahatlıkla gözlemleyebiliriz.

Hemen Teklif İste

Logo Tasarım Süreci

Logo tasarım süreci zaman alan ama kapsamlı bir süreçtir. İşletmeniz için mükemmel bir logo birkaç adımda tasarlanmaktadır.

Araştırma

Araştırma yapmaktaki başlıca neden firmayı ve sektörü tanımaktır. Sektörde kurumsallaşmış firmalar incelenir başarı öyküleri araştırılır.

Araştırmayı proje sahibi ve tasarımcı birlikte yapar.  Rakip firmalar analiz edilir. Benzer projeler kapsamlı olarak incelenir.

Drawing

Hazırlanan logo tasarımının ilk temellerinin atıldığı kare kalem çalışmaları ve tipografi için yapılmış karalamalardan oluşmaktadır. Eskiz çalışma aşamasına geçtiğimizde logo tasarımı için kurguladığımız genel hatlar burada şekil almaya başlar. Hazırladığımız eskiz çalışmalar sayesinde daha hızlı yol alma imkanı sağlamaktayız. Logo üzerindeki var olan hataları daha çabuk kavrayabilir ve çözebiliyoruz.

Bu çalışmalar tasarımın hazırlanma hızını ve sağlıklı ilerleme amacı ile yapılmaktadır.

Boyutlandırma

Oluşturduğunuz eskiz çalışmaları ve yazı tipi çizimlerini referans alarak logo tasarımın oluşturma adımına geçiyoruz. Vektör tabanlı olarak çizim yapmamıza olanak sağlayan programlardan her hangi birisi ile hatları kesinleşmiş logo eskizlerini dijital ortama aktararak gerekli görsel düzenlemeleri sağlıyoruz.

Düzenlemeler ile birlikte logomuzu boyutlandırıyoruz.

Renk

Renk seçimi logo tasarım süreci konusunda önemli bir yere sahiptir. Yanlış yapılan renk seçimleri markanın ve logo tasarımın kötü ve yanlış algılanmasına neden olabilmektedir. Renklerin temsil etmiş oldukları mana ve insanlar üzerinde bıraktığı duygusal etkilerin hangi anlamlara geldiği konusunda müşterilerimizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz.

Kullandığımız renklerin her alanda tutarlılığını sağlayabilmek adına pantone renk kodlarına karşılık gelen seçimlerle yapmaktayız. Bu sayede alınan tüm çıktı ve baskı işlerinde renk benzerlikleri %99 tutmaktadır..

Sonuç

Geldik en zevkli kısıma. Sunum kısmı logo tasarım süreci ve izlediğimiz adımların en keyifli ve zevkli kısmını kapsamaktadır. Eğer bu adıma geldiysek sizin için düşündüğümüz, ürettiğimiz, çizdiğimiz ve bulduğumuz fikirleri görme zamanı gelmiştir demek. Hazırlamış olduğumuz bu logo tasarımlarının ifade ettiği renkler, anlamlar, vermiş olduğu mesaj, kurumsal kimlik tasarımı üzerinde ki demosu gibi adımları kullanarak gerçekleştirmekteyiz.

Bu adımın ardından onay ve revize için markadan geri dönüş beklemekte ve onayı alınan logo tasarımını marka ve logo tescili yapmak için gerekli dosyaları hazırlamaktayız.